plavecke zavody

Akce školy

Plavecké závody

XVI. ročník plaveckých závodů hendikepovaných žáků Zlínského kraje
Ve středu 3. dubna 2019 se vybraní žáci naší školy zúčastnili plaveckých závodů. Letošní účast byla, podle slov paní ředitelky Plavecké školy, rekordní. Celkem přijelo 74 plavců z desíti škol Zlínského kraje. Ze Zlína byly zastoupeny dvě školy. Ta naše, z Mostní ulice a také škola z Lazů. Rovněž z Uherského Hradiště přijeli žáci ze dvou škol. Dále soutěžily děti z Otrokovic, Kroměříže, Uherského Brodu, Bojkovic, Valašského Meziříčí a Bystřice pod Hostýnem.
Závodníci byli rozděleni do tří kategorií, soutěžilo se podle ročníků. V nejmladší kategorii 4.
5. ročník jsme zástupce neměli. V kategorii 6. 7. ročník reprezentovalo naši školu sedm žáků, tři chlapci a čtyři děvčata a v nejstarší kategorii 8. 9. ročník jsme měli jednoho plavce a jednu plavkyni.
Medailové umístění našich reprezentantů bylo skutečně skvělé. Jednotlivci získali celkem pět zlatých medailí, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Na třetím místě se umístila i štafeta, která byla složena ze tří děvčat a jednoho chlapce sedmého a devátého ročníku.
Naši školu reprezentovali tito sportovci: Jan Březovják a Nela Kandráčová ze 6. ročníku, Nikola Cabáníková, Stanislav Divoš, Karolína Dubinová, David Chmelík a Vanesa Žigová ze 7. ročníku, z 8. ročníku to byl Martin Tobolák a z 9. ročníku Nela Divošová.
Všichni žáci dostali drobné upomínkové předměty. Ti, kteří stáli na stupních vítězů získali k medailím i diplomy.

Medailová umístění žáků naší školy:
Karolína Dubinová a David Chmelík obsadili dvě první a dvě druhá místa. Nela Divošová získala zlatou medaili, Vanesa Žigová si vybojovala stříbrnou medaili, Nela Kandráčová byla třetí a domů si odnesla medaili bronzovou. Medailové žně naši žáci završili 3. místem v závodu štafet.
Všem zúčastněným blahopřejeme a těšíme se na další ročník!