Hlavní nabídka

plavecke zavody

Akce školy

Plavecké závody hendikepovaných žáků Zlínského kraje

V úterý 10. dubna se uskutečnil již XV. ročník plaveckých závodů hendikepovaných žáků Zlínského kraje. Letos byla účast obzvláště vysoká. Určitě to bylo přes 80 závodníků z osmi škol našeho kraje. Závodit přijeli sportovci nejen z naší školy, ale i z dalších měst - z Otrokovic, z Uherského Hradiště, z Uherského Brodu, z Kroměříže, z Bystřice pod Hostýnem a z Valašského Meziříčí.
Mladší žáci 4.
7. ročníku plavali vždy 25 m, žáci 8. 9. ročníku potom 50 m. Soutěžilo se v těchto plaveckých stylech: znak, prsa a volný způsob (většinou kraul).
Naši školu reprezentovalo celkem jedenáct vybraných děvčat a chlapců různých věkových kategorií, byli to žáci 4.
9. ročníku. Naši plavci dosáhli skvělých výsledků, téměř v každé plavecké kategorii stáli na stupních vítězů.
V jednotlivcích jsme získali šest prvních míst, tři druhá místa a pět míst třetích. V kategorii štafet obsadili mladší žáci 2. místo a starší žáci ve štafetě zvítězili. Celkem jsme si do školy přivezli šestnáct medailí a diplomů, což je krásný úspěch!
Musíme pochválit Plaveckou školu Zlín za výbornou organizaci a všechny účastníky i hosty za skvělou atmosféru. Již teď se těšíme na další ročník.