ZŠ při nemocnici - Zakladni skola Zlin, Mostni

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

ZŠ při nemocnici

 Školní družina
- odloučené pracoviště
při dětském oddělení Krajské nemocnice ve ZlíněTelefon
731 518 310

Činnost této školní družiny je přizpůsobena celkovému zdravotnímu (psychickému i fyzickému) stavu dítěte. Je zaměřena nejen na vyplnění volného času dětského pacienta, ale současně i na rozvoj jeho osobnosti. Vychovatelka se snaží o navázání kladného kontaktu s dítětem, veškerými činnostmi a rozhovory směřuje k získání důvěry, psychické rovnováhy a k vyrovnání se s momentálním dočasným odloučením od rodiny. Podporuje rozvoj samostatnosti, komunikace a tolerance. Školní družina pomáhá předcházet následkům hospitalismu organizováním zájmových činností a naplněním volného času nemocného dítěte.

Při práci s dětmi dbá vychovatelka na navození příjemné tvůrčí atmosféry. Vždy záleží na dobrovolnosti dětského pacienta. Důležité je povzbuzení k dané činnosti, ocenění a pochvala. Děti se svými výrobky také podílejí na výzdobě dětského oddělení.

Výchovná práce probíhá převážně na jednotlivých pokojích v dopoledních hodinách, končí ve 13 hodin.


 
 


školní rok 2017/2018

 
 

Návštěva hasičů na dětském oddělení
26. dubna přijeli za dětskými pacienty zlínské Krajské nemocnice T. Bati profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Předvedli dětem hasičkou výstroj včetně dýchacího přístroje, seznámili je se základními pravidly zásahu, poučili jak správně ohlásit na tísňové lince mimořádnou událost a sdělili spoustu zajímavostí ze své náročné práce. Program Hasík, se kterým navštěvují základní školy, prezentovali zábavnou formou, dávali dětem otázky a za správnou odpověď je odměnili drobnými dárky s hasičskou tematikou. Příjemně jim tak zkrátili dobu, kterou musí trávit na oddělení.                                             

Mgr. Hana Patíková,  Mgr. Jitka Randárová


 
 

Vánoční posezení

Dne 18. prosince navštívili naše oddělení herci zlínského Městského divadla a zlínští fotbalisté. Společně četli dětem ukázky z knížek, které dětem věnovalo Společenstvo patronů a sponzorů Zlínský 5lístek a kamarádi Zlínského 5lístku. Na závěr předvánočního posezení si všichni zazpívali známé koledy.


 
 

Mikuláš
Dne 6. prosince přišel navštívit malé pacienty Mikuláš s anděly a čerty. Rozdával jim dobroty, které si však musely zasloužit zazpíváním písničky nebo přednesem básničky. Ne všichni úkol splnili, ale balíček s dobrotami dostal nakonec každý.
Nadílku rozdávaly studentky zlínské střední zdravotnické školy, které za dětmi chodí pravidelně na Mikuláše každým rokem.  

Mgr. Jitka Randárová
Mgr. Hana Patíková 
 

Svět kostiček

Začátkem prosince navštívili dětské oddělení zástupci Muzea jihovýchodní Moravy v rámci akce Svět kostiček. Přiblížili dětem osobnost spisovatele Františka Bartoše a svět ptačí říše. Přivezli s sebou stavebnici Lego, ze které děti  tvořily různé druhy ptáčků, o kterých se dozvěděly spoustu zajímavostí v úvodní přednášce.

      Mgr. Hana Patíková,  Mgr. Jitka Randárová


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky