rozhledny - Zakladni skola Zlin, Mostni

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

rozhledny

Akce školy
 


Jednou z akcí školy určenou pro žáky 2. stupně je

„Putování po rozhlednách Zlínského kraje“

Rozhlednu Na Strážné u Hostišové, jsme navštívili koncem minulého školního roku. Tato rozhledna je nejblíž od Zlína a dá se k ní dojít třeba i pěšky. My jsme se k ní dostali ze zastávky autobusu pod Hostišovou.  Výška dřevěné rozhledny na kamenné podestě  je 14.m. Vyhlídková plošina je ve výšce 11m.
V posledním podzimním měsíci v listopadu jsme jeli na Troják. Přestože už bylo chladné a mlhavé počasí, vystoupali jsme na rozhlednu Maruška, odkud jsme z výšky 16 m viděli Hostýnské vrchy, Vizovickou vrchovinu a Moravskoslezské Beskydy.
V zimním měsíci v únoru jsme se za krásného slunného, ale mrazivého dne vypravili na Syrákov, odkud jsme šli k další rozhledně Vartovna. Překvapila nás výška rozhledny. Ne každý žák zvládl vystoupat až nahoru do výšky 35 m. Naskytl se nám opět krásný výhled na Beskydy, Vsetínské vrchy, Hostýnské vrchy, Vizovické vrchy i Bílé Karpaty.
Jarní putování jsme absolvovali 1. června. Tentokrát jsme jeli autobusem do Uherského Hradiště, odtud městskou dopravou do Mařatic, kde jsme poslední 3 kilometry věnovali výstupu na rozhlednu Rovnina. Provázelo nás velmi horké, letní počasí. Celková výška věže činí 49,5m .Tato rozhledna nám ve výšce 24 metrů nabídla pohled na široké okolí lemované Bílými Karpatami, pohořím Chřiby se známou siluetou hradu Buchlova, Hostýnskými vrchy a Vizovickou pahorkatinou.
Naše putování po rozhlednách vhodně doplnil školní výlet autobusem na Bunč, odkud jsme krásnou turistickou stezkou lesem došli k rozhledně Brdo. Tato rozhledna byla postaven na místě, kde dříve stála dřevěná rozhledna, je celá kamenná a je nejvyšší na Moravě. Stojí na nejvyšším vrcholu Chřibů a je vysoká 23,9 m.  Schodištěm uvnitř věže jsme vystoupali nahoru, kde se nám naskytl  krásný výhled na Roháče, Malou Fatru, Jeseníky, Beskydy, Vsetínské vrchy a Malé Karpaty. Viděli jsme nejen všechna pohoří, ale i města a vesnice v okolní krajině.
 Touto rozhlednou zatím naše putování končí. V příštím roce bychom se opět rádi někam podívali, neboť rozhleden je v našem kraji opravdu hodně.

         Mária Kašparová


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky