školní družina - Zakladni skola Zlin, Mostni

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

školní družina

 


ŠKOLNÍ DRUŽINA


NOVĚ je v letošním školním roce otevřena ranní družina od 7.00 hodin.

Provoz ŠD - úplata 70,- Kč/měsíc.

Vychovatelky ŠD:
1. oddělení -  Martínková Anna, Mgr.
2. oddělení -  Lysoňková Petra, Ing.
3. oddělení -  Cettlová Dita, Bc.


Milí rodiče, milí žáci,

prázdniny, které jste si, doufám, všichni ve zdraví a pohodě užili, se blíží ke konci, a za dveřmi je nový školní rok 2020/2021.

Ve školní družině se společně přivítáme ve středu 2. 9. 2020.
Seznámíme se s novými žáčky, kteří nastupují do 1. třídy a ukážeme jim hernu se všemi hračkami a nové školní hřiště. Sdělíme si všechny důležité informace k pobytu ve družině a stravování ve školní jídelně.

A na co se můžeme těšit v průběhu následujících měsíců? Budeme si opět společně hrát, dovádět, malovat, tvořit, sportovat a chodit ven na čerstvý vzduch.
Jak budou dozrávat plody podzimu, upečeme si něco dobrého na zub a také nás čeká vyrábění podzimních ozdob.

Moc se na vás všechny těším.

Vaše vychovatelky Petra Lysoňková, Dita Cettlová, Anna Martínková 
 
 
 
 
 


Milí rodiče, milí žáci,

prázdniny, které jste si, doufám, všichni ve zdraví a pohodě užili, se blíží ke konci, a za dveřmi je nový školní rok 2019/2020.

Ve školní družině jej společně přivítáme v úterý 3. 9.
Seznámíme se s novými žáčky, kteří nastupují do 1. třídy a ukážeme jim hernu se všemi hračkami, kuchyňku a školní hřiště. Povíme si všechny důležité informace k pobytu ve družině a stravování ve školní jídelně.

A na co se můžeme těšit v průběhu následujících měsíců? Budeme si opět společně hrát, dovádět, malovat, tvořit, sportovat a chodit ven na čerstvý vzduch.
Jak budou dozrávat plody podzimu, upečeme si něco dobrého na zub a také nás čeká vyrábění podzimních ozdob.

Moc se na vás všechny těším.

Vaše vychovatelka Petra Lysoňková 
 

září 2019

 
 
 
 

říjen 2019

 
 
 
 

listopad 2019

 
 
 
 

Prosincové pečení perníčků, sušení jablek a balíčkování:

 
 
 
 

Leden - cvičíme v tělocvičně a posilovně:

 
 
 
 
 archiv - školní rok 2017/2018


školní rok 2018/ 2019 
 

Po prázdninách se zase sejdeme v družině 4. září.
Přivítáme se a povyprávíme si zážitky z prázdnin. Ke zkušeným starším dětem přibudou noví prvňáčci, které se vším seznámíme. Projdeme si celou hernu, ukážeme oblíbené hračky. Také se vypravíme na školní hřiště, kde si zahrajeme hry a užijeme čerstvého vzduchu. Během podzimu nás určitě čeká táborák na blízké školní zahradě. A když už budeme dost vyvětraní, upečeme si ve školní kuchyňce nějakou dobrotu.
Už se na vás všechny těší

Vaše vychovatelka Petra Lysoňková

 
 

Je tu už říjen a my máme za sebou seznamovací září.  Už víme, jak to v družině chodí. Přibylo nám hodně nových kamarádů, prváčků, se kterými se už celkem dobře známe. Chodíme často ven na školní hřiště nebo někdy pro změnu protáhnout tělo pro změnu v do tělocvičny.
Kromě her jsme hodně času věnovali zpracování bohaté úrody jablek ze školní zahrady. Loupali jsme je, krájeli, odšťavňovali a pak všechno snědli a vypili a i na naše hodné rodiče zbylo:-) Práce nás bavila, stroje a strojky pomáhaly a my jsme si dopřáli hromadu vitamínů.
Užijte si krásný slunečný podzim!

Petra Lysoňková, vychovatelka

 
 
 
 

HALLOWEEN PARTY V DRUŽINCE

2.listopad se nesl v duchu Halloweenu.  Děti se nejprve převlékly do kostýmů a poté bylo provedeno i strašidelné líčení na obličej. Děti malovaly obrázky, vyráběly netopýry, pavouky duchy a také se dlabaly dýně. Některé ze svých výtvorů si děti odnesly domů. Párty se dětem moc líbila a už se těší na další :-)

 
 
 
 

Mikulášské pečení v ŠD

Ve středu, 5. 12., jsme se v družině společně a s chutí pustili do Mikulášského pečení perníků. Ve škole to vonělo už od rána, v kuchyňce se peklo a tvořilo celý den.
Oblékli jsme si zástěry, umyli pořádně ruce a pustili se do vykrajování těsta. Formiček bylo na výběr spousta. Na plechu se postupně objevovali jezevčíci, srdíčka, svíčky, dinosauři, hvězdičky... Některé děti dokonce zvládly i válení těsta, potírání už upečených kousků vajíčkem i zdobení rozpůlenou mandlí nebo barevným sypáním. Plechy se plnily jeden za druhým, pec nelenošila ani chvilku a na kuchyňské lince se vršily výsledky společné práce.
Za zvuku vánočních koled jsme si nakonec nabalili balíčky i pro členy rodiny a s vůní perníkového koření ve vlasech jsme se rozešli k domovu.
 Přejeme vám všem krásný a klidný předvánoční čas.

         Ing. Petra Lysoňková
         vychovatelka ŠD


 
 
 
 

Velikonoční pečení

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Petra Lysoňková, vychovatelka

 
 

Jaro v družině je veselé a pestré. Pokud je venku pěkně, chodíme na hřiště před školu zasportovat si a užít čerstvého vzduchu. Na školní minizahrádce zaléváme bylinky a malou jabloň. V herně za oknem v truhlíku vyrostly fazole, lichořeřišnice, hrášek a slunečnice. Jinak se v družině stále tvoří, maluje, prodává, staví, hraje, ošetřuje, skládá, cvičí, zpívá i tančí, taky se hraje divadlo, bydlí ve stanu, občas něco upeče... Hlavně se ale všichni učíme dobře spolu vycházet, chovat se kamarádsky a ohleduplně, aby nám spolu bylo dobře.
Přejeme vám krásné jaro.

Petra Lysoňková vychovatelka

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky