školní družina - Zakladni skola Zlin, Mostni

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

školní družina

 


ŠKOLNÍ DRUŽINA


Vychovatelky ŠD:
1. oddělení -  11.40 - 14.40 - Ing. Lysoňková Petra
2. oddělení -  12.35 - 15.35 - Bc. Cettlová Dita

Provoz ŠD pouze v odpoledních hodinách, úplata 70,- Kč/měsíc.

 
 
 
 
 
 
 
 


Milí rodiče, milí žáci,

prázdniny, které jste si, doufám, všichni ve zdraví a pohodě užili, se blíží ke konci, a za dveřmi je nový školní rok 2019/2020.

Ve školní družině jej společně přivítáme v úterý 3. 9.
Seznámíme se s novými žáčky, kteří nastupují do 1. třídy a ukážeme jim hernu se všemi hračkami, kuchyňku a školní hřiště. Povíme si všechny důležité informace k pobytu ve družině a stravování ve školní jídelně.

A na co se můžeme těšit v průběhu následujících měsíců? Budeme si opět společně hrát, dovádět, malovat, tvořit, sportovat a chodit ven na čerstvý vzduch.
Jak budou dozrávat plody podzimu, upečeme si něco dobrého na zub a také nás čeká vyrábění podzimních ozdob.

Moc se na vás všechny těším.

Vaše vychovatelka Petra Lysoňková 
 

září 2019

 
 
 
 

říjen 2019

 
 
 
 

listopad 2019

 
 
 
 

Prosincové pečení perníčků, sušení jablek a balíčkování:

 
 
 
 

Leden - cvičíme v tělocvičně a posilovně:

 
 
 
 
 archiv - školní rok 2017/2018


školní rok 2018/ 2019 
 

Po prázdninách se zase sejdeme v družině 4. září.
Přivítáme se a povyprávíme si zážitky z prázdnin. Ke zkušeným starším dětem přibudou noví prvňáčci, které se vším seznámíme. Projdeme si celou hernu, ukážeme oblíbené hračky. Také se vypravíme na školní hřiště, kde si zahrajeme hry a užijeme čerstvého vzduchu. Během podzimu nás určitě čeká táborák na blízké školní zahradě. A když už budeme dost vyvětraní, upečeme si ve školní kuchyňce nějakou dobrotu.
Už se na vás všechny těší

Vaše vychovatelka Petra Lysoňková

 
 

Je tu už říjen a my máme za sebou seznamovací září.  Už víme, jak to v družině chodí. Přibylo nám hodně nových kamarádů, prváčků, se kterými se už celkem dobře známe. Chodíme často ven na školní hřiště nebo někdy pro změnu protáhnout tělo pro změnu v do tělocvičny.
Kromě her jsme hodně času věnovali zpracování bohaté úrody jablek ze školní zahrady. Loupali jsme je, krájeli, odšťavňovali a pak všechno snědli a vypili a i na naše hodné rodiče zbylo:-) Práce nás bavila, stroje a strojky pomáhaly a my jsme si dopřáli hromadu vitamínů.
Užijte si krásný slunečný podzim!

Petra Lysoňková, vychovatelka

 
 
 
 

HALLOWEEN PARTY V DRUŽINCE

2.listopad se nesl v duchu Halloweenu.  Děti se nejprve převlékly do kostýmů a poté bylo provedeno i strašidelné líčení na obličej. Děti malovaly obrázky, vyráběly netopýry, pavouky duchy a také se dlabaly dýně. Některé ze svých výtvorů si děti odnesly domů. Párty se dětem moc líbila a už se těší na další :-)

 
 
 
 

Mikulášské pečení v ŠD

Ve středu, 5. 12., jsme se v družině společně a s chutí pustili do Mikulášského pečení perníků. Ve škole to vonělo už od rána, v kuchyňce se peklo a tvořilo celý den.
Oblékli jsme si zástěry, umyli pořádně ruce a pustili se do vykrajování těsta. Formiček bylo na výběr spousta. Na plechu se postupně objevovali jezevčíci, srdíčka, svíčky, dinosauři, hvězdičky... Některé děti dokonce zvládly i válení těsta, potírání už upečených kousků vajíčkem i zdobení rozpůlenou mandlí nebo barevným sypáním. Plechy se plnily jeden za druhým, pec nelenošila ani chvilku a na kuchyňské lince se vršily výsledky společné práce.
Za zvuku vánočních koled jsme si nakonec nabalili balíčky i pro členy rodiny a s vůní perníkového koření ve vlasech jsme se rozešli k domovu.
 Přejeme vám všem krásný a klidný předvánoční čas.

         Ing. Petra Lysoňková
         vychovatelka ŠD


 
 
 
 

Velikonoční pečení

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Petra Lysoňková, vychovatelka

 
 

Jaro v družině je veselé a pestré. Pokud je venku pěkně, chodíme na hřiště před školu zasportovat si a užít čerstvého vzduchu. Na školní minizahrádce zaléváme bylinky a malou jabloň. V herně za oknem v truhlíku vyrostly fazole, lichořeřišnice, hrášek a slunečnice. Jinak se v družině stále tvoří, maluje, prodává, staví, hraje, ošetřuje, skládá, cvičí, zpívá i tančí, taky se hraje divadlo, bydlí ve stanu, občas něco upeče... Hlavně se ale všichni učíme dobře spolu vycházet, chovat se kamarádsky a ohleduplně, aby nám spolu bylo dobře.
Přejeme vám krásné jaro.

Petra Lysoňková vychovatelka

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky