snehova vlocka - Zakladni skola Zlin, Mostni

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

snehova vlocka

Akce školy
 


Den sněhové vločky


    V pátek dne 16. února se uskutečnil druhý z projektových dnů EVVO, tentokrát věnovaný zimě a zimní přírodě. Již samotný název akce a jakési „kouzlo“ způsobily, že právě v tento den se Zlín a jeho okolí zahalily do překrásné sněhové pokrývky, neboť již od rána začal padat vytrvale sníh. Velikost některých sněhových vloček byla neuvěřitelná. Jako kousíčky vaty či peříček. Paní Zima nám tak ukázala svoji tichou a chladnou krásu.
    Den začal rozhlasovou relací a hudbou Antonia Vivaldiho z cyklu Čtvero ročních období. Děti si zopakovaly, kdy začíná a končí zima, a čím je způsobeno střídání ročních dob. Ekologická nástěnka představila zvířata a ptáky v zimě, stopy zvířat ve sněhu a krásu zimy na horách i v nížinách.
    Jednotlivé třídy se vypravily na místa v blízkém lese nad školou, ale i do Prštného k místnímu rybníčku. Les se zahalil do bílé krásy a pod nohama nám překrásně křupal čerstvý sníh. Hráli jsme hry, aby nám nebyla zima, zažili jsme spoustu legrace a naučili jsme se překonávat překážky. Povídali jsme si o přírodě v zimě a jejích obyvatelích, mladší děti donesly zvířátkům také potravu a např. i lojové koule se semínky a zrníčky. Fotografie pořídili žáci 8. třídy a ti zažili také tajemné setkání s lesním mužem. Zvířátek jsme mnoho nepotkali, neboť jsou plachá a mají dobré úkryty.
    Akce se nám líbila a s úsměvem na tváři jsme se trošku promzlí vrátili na dobrý oběd do školy. Těšíme se na jarní den, kdy už nám příroda ukáže svoji vlídnější tvář.

                                                                       Mgr. Jindřiška Hradilová


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky