stromecek - Zakladni skola Zlin, Mostni

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

stromecek

Akce školy
 


Vánoční besídka školy

Poslední den školy v  kalendářním roce tradičně ukončujeme společným shromážděním žáků, učitelů i rodičů. Všichni se scházíme u vánočního stromečku a podílíme se na společném programu.
V úvodu zazněla valašská koleda Vinšuju vám dobrý deň, kterou nám zazpívala Nela Divošová. Následovalo vystoupení našich nejmladších žáků pod vedením pí uč. Hrubanové s písničkou o zimě a pohádkou o zvířátkách, která se ukrývají před zimou.  
O přípravách na Vánoce, pečení cukroví, zdobení stromečku, o kapříkovi nám žáci rovněž zarecitovali hezké básničky.
Co přinesly Vánoce? Touto básničkou jsme si připomněli štědrovečerní zvyky a některé jsme si i ukázali. Například rozkrojení jablíčka, louskání oříšků, pouštění skořápek se svíčkou po vodě…
V hodinách Anglického jazyka se také zpívá o zimě a o vánocích. O tom nás přesvědčili žáci pod vedením pí uč. Prčíkové.
Následovala další krásná koleda v podání Nely Divošové…Z večera usíná valašská dědina. Po této koledě žákům poděkovala a popřála hezké vánoce paní ředitelka školy Věra Kundratová.
Písní Vánoce, vánoce přicházejí…se zdálo, že Vánoční besídka končí. Ale přišlo ještě jedno vystoupení, překvapení, které si připravili samostatně žákyně vyšších ročníků. Byl to moderní tanec, který nás naladil už trochu povánočně. Ale tak už to chodí, chvilka klidu je nahrazena veselím, které patří ke konci každého roku. Tak veselé Vánoce a Šťastný nový rok!

Dne 21.12.18                                                                                                    Mária Kašparová


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky