ZŠ při nemocnici - Zakladni skola Zlin, Mostni

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

ZŠ při nemocnici

 ZŠ při nemocnici - odloučené pracoviště
při dětském oddělení Krajské nemocnice ve ZlíněTelefon
731 518 310


 
 

školní rok 2020/2021Milí rodiče,     
     úkolem ZŠ při nemocnici je podporovat svým působením léčebný a ozdravný proces.  Kdyby Vaše dítě onemocnělo, budu se snažit mu pobyt v nemocnici zpříjemnit. K dispozici máme počítač, spoustu knih, hraček, společenských her, omalovánek, kvízů i výtvarných pomůcek. Dětské oddělení pravidelně navštěvují zdravotní klauni a čtenáři. A nemusíte mít strach, že by malý pacient při dlouhodobější hospitalizaci zameškal školu. Ráda mu pomůžu s češtinou i s matematikou. Vše je samozřejmě podřízeno aktuálnímu zdravotnímu stavu dítěte.

                                                                                        Mgr. Jitka Randárová

školní rok 2019/2020

 
 

O víle Spinkalce
13. listopadu nás navštívil pan Filip Bartek, moderátor Rádia Zlín, ale také komentátor hokejových utkání zlínských Beranů a nyní i autor první knížky pro děti. Knihu s názvem O víle Spinkalce věnoval svému synovi Matějovi a také všem nemocným dětem našeho oddělení. Děkujeme!

Mgr. Jitka Randárová


 
 

Naše knihovna
Na konci září dostaly děti na dětském oddělení dárek v podobě nové knihovny a skříně na hračky  v prostorech  jídelny. Knihovna má tři části a knihy zde najdou jak studenti, tak děti školního věku a předškoláci. I když většina dětí si do nemocnice nosí  své oblíbené knihy, rády  si půjčují i ty z naší knihovny.

Mgr. Jitka Randárová


 
 


školní rok 2018/2019

 
 

Velikonoční tvoření

Ve středu dne 17. dubna proběhlo na dětském oddělení Velikonoční tvoření.
Za dětmi přišli studenti UTB a společně  vyráběli velikonoční dekorace
ozdoby do květináčů, papírové  zajíčky, kuřátka  aj.
Studenti připravili dětským pacientům příjemné odpoledne, ze kterého si odnesli všichni hezké zážitky a drobnosti, které si vlastnoručně vyrobili.

       Mgr. Jitka Randárová
        Mgr. Hana Patíková


 
 

Čtení s VIP osobností


V úterý 28. května 2019 navštívily naše oddělení známé filmové tváře v rámci konání
59. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Proběhlo tradiční „Čtení s VIP osobností“. Za dětmi přijeli herci Pavel Nový a Arnošt Goldflam. Přečetli úryvky z pohádkové knihy Tatínek není k zahození, kterou pro děti napsal právě
Arnošt Goldflam. Pohádky si se zájmem poslechli nejen dětští pacienti, ale i jejich rodiče.    
                                                                                                      Mgr. Hana Patíková
                                                                                                      Mgr. Jitka Randárová

 
 
 
 
 

Mikuláš
Dne 5. prosince bylo na dětském oddělení živo. Za malými pacienty přišel  Mikuláš s anděly a čerty. Navštívili všechny nemocné děti na pokojích a přinesli jim balíčky s ovocem a sladkostmi. Ty odvážnější přednesly básničku nebo zazpívaly písničku.
Nadílku rozdávaly studentky zlínské střední zdravotnické školy, které chodí za dětmi každým rokem.
                                                                                    

               Mgr. Jitka Randárová    Mgr. Hana Patíková


 
 


školní rok 2017/2018

 
 
 

Návštěva hasičů na dětském oddělení
26. dubna přijeli za dětskými pacienty zlínské Krajské nemocnice T. Bati profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Předvedli dětem hasičkou výstroj včetně dýchacího přístroje, seznámili je se základními pravidly zásahu, poučili jak správně ohlásit na tísňové lince mimořádnou událost a sdělili spoustu zajímavostí ze své náročné práce. Program Hasík, se kterým navštěvují základní školy, prezentovali zábavnou formou, dávali dětem otázky a za správnou odpověď je odměnili drobnými dárky s hasičskou tematikou. Příjemně jim tak zkrátili dobu, kterou musí trávit na oddělení.                                             

Mgr. Hana Patíková,  Mgr. Jitka Randárová


 
 
 

Vánoční posezení

Dne 18. prosince navštívili naše oddělení herci zlínského Městského divadla a zlínští fotbalisté. Společně četli dětem ukázky z knížek, které dětem věnovalo Společenstvo patronů a sponzorů Zlínský 5lístek a kamarádi Zlínského 5lístku. Na závěr předvánočního posezení si všichni zazpívali známé koledy.


 
 
 

Mikuláš
Dne 6. prosince přišel navštívit malé pacienty Mikuláš s anděly a čerty. Rozdával jim dobroty, které si však musely zasloužit zazpíváním písničky nebo přednesem básničky. Ne všichni úkol splnili, ale balíček s dobrotami dostal nakonec každý.
Nadílku rozdávaly studentky zlínské střední zdravotnické školy, které za dětmi chodí pravidelně na Mikuláše každým rokem.  

Mgr. Jitka Randárová
Mgr. Hana Patíková 
 
 

Svět kostiček

Začátkem prosince navštívili dětské oddělení zástupci Muzea jihovýchodní Moravy v rámci akce Svět kostiček. Přiblížili dětem osobnost spisovatele Františka Bartoše a svět ptačí říše. Přivezli s sebou stavebnici Lego, ze které děti  tvořily různé druhy ptáčků, o kterých se dozvěděly spoustu zajímavostí v úvodní přednášce.

      Mgr. Hana Patíková,  Mgr. Jitka Randárová


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky